قیام پانزده خرداد ریشه در آیات الهی دارد

بسیج مداحان استان چهارمحال وبختیاری:نماینده خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت:ریشه و اساس قیام 15 خرداد از آیات الهی و بیانات رسول اکرم(ص)است.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان استان چهارمحال وبختیاری؛ آیت‌الله حسن عالمی ظهر امروز در جمع علما ،طلاب و مردم شهرکرد با اشاره به احادیث پیامبراسلام حضرت محمد مصطفی (ص) در رابطه جانشینان بعد از خودش و به ویژه دوازدهمین جانشین که در غیبت به سر خواهد برد اظهارکرد: معنای صبر در زمان غیبت امام عصر(عج) یعنی شکیبا بودن ، انتظار ظهور را داشتن و تلاش برای فراهم آوردن مقدمات ظهور است.

وی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه بقره، تصریح کرد: رسول خدا این آیات شریفه را به مردمی که در زمان غیبت حجت خدا زندگی کرده‌اند و شرایط غیبت راتحمل و به وظایف شرعی خود عمل کردند، تقدیم کرده است.

آیت‌الله عالمی به آیات دیگری از قرآن از جمله سوره مجادله اشاره وخاطرنشان کرد:در همه این آیات خدا ویژگی‌های امت‌های زمان غیبت را بیان می‌کند و در سوره مجادله مقصود از حزب‌الله کسانی هستند که در زمان غیبت حجت خدا زندگی، ایستادگی و مقاومت کرده‌اند.

رئیس شورای زکات کشور بابیان اینکه اکنون 51 سال از قیام خونین 15خرداد می‌گذرد اظهار کرد: بیش از نیم قرن از این حادثه می‌گذرد و حقیقتا این واقعه همان حرکت حزب‌‌الهی است که رسول خدا در زمان خودش بیان کرد که خداوند متعال شرایط و زمینه این چنین قیامی  را در زمان غیبت برای عبد صالحین یعنی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) فراهم کرد.

آیت‌الله عالمی با اشاره به اینکه حادثه 15 خرداد از آیات الهی الهام گرفته است افزود: قیام 15 خردادو اتفاقات بعد از آن که تا دوم بهمن 57 ادامه یافت ریشه و اساس فکری و مکتبی آن از آیات الهی و بیانات رسو‌ل‌اکرم (ص) نشات گرفته است.

نماینده مقام معظم رهبری در جهاد کشاورزی با بیان اینکه بعد از امام دوازدهم و آغاز زمان غیبت کبری، رهبری اسلام به ولایت‌فقیه واگذار شد گفت: در این سلسله امام خمینی(ره) با عمل به وظیفه دینی خود قیام 15 خرداد را به راه انداخت که  بعد از 15سال منجر به پایه‌ریزی حکومت اسلامی شد و این حکومت 10سال به رهبری امام خمینی(ره) اداره شد که  در حال حاضر ادامه راه در غالب ولایت‌ فقیه است.

وی خاطرنشان کرد: از آن‌جا که بعد از رحلت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام خامنه‌ای ادامه دهنده راه آن حضرت است امیدواریم این سلسله حاکمیت و ولایت  متصل به ظهور حجت خدا باشد .

انتهای خبر/