تخریب اذهان کودکان از اهداف جنگ نرم دشمنان

بسیج مداحان استان چهارمحال وبختیاری: کارشناس مسایل فرهنگی گفت:‌ یکی از اهداف جنگ نرم، تخریب اذهان کودکان مسلمان است.

به گزارش خبرنگاربسیج مداحان استان چهارمحال وبختیاری؛ نشست بصیرتی خانواده های کارکنان ناحیه شهرکرد همراه با ضیافت افطار در قالب طرح مودت در محل مجتمع فرهنگی تفریحی کوثر سامان برگزار شد.

در این گردهمایی، حجت الاسلام لطفعلی باقريان، با تشريح برخي اشعار، امثال و ضرب المثل هاي بي محتوايي که براي کودکان نقل مي شود،گفت: دشمن در قالب برخي مضامين اشعار کودکانه، معناي مقابله اي با مفاهيم دینی را دنبال می کند.

باقريان با طرح چند مثال از اين اشعار افزود: براي مثال در شعر "حسني نگو بلا بگو" و "تاب تاب عباسی"، دشمن با استفاده از شگردهای جنگ نرم و با بهره گیری از نام ائمه اطهار و اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام، در صدد تحقير و کم اهميت جلوه دادن صاحبان این نام هاي مبارک است.

وی، ادامه داد: معضلات شعري کودکانه ما مي تواند حاوي بي قدر نمودن نام هاي بزرگان معنوي و ديني ما باشند، از همين رو، با کمی دقت در برخی از اين اشعار در می یابیم که کودکان ما را نسبت به فرائض دین بدبين مي کنند.

باقریان، با اشاره به اينکه، تفکر بچه ها عيني است و تا چيزي را نبينند باور نمي کنند، افزود: براي اشعار اينچنين، جايگزين هاي بسيار مناسبي مي توان دريافت، کما اينکه در شعر "تاب تاب عباسي" مي توان اينگونه کودکان را آموزش داد: "تاب تاب همبازي، خداجونم چه نازي، تو دوست بي نيازي، منم اهل نمازم ، ببين چه سرفرازم".

اين مبلغ حوزه هاي علميه در پايان گفت: بايد با دقت در ابعاد پنهان جنگ نرم فرهنگی دشمن، بچه ها را به گونه ای پرورش داد تا تفکر انتزاعي آنان از حالت تصويرسازي به فهم و ادراک تغيير يابد و بتوانند نقش معنويات را در زندگي خود درک کنند.

انتهای خبر/